Sukienka na każdą okazję – klasyczna mała czarna

Sukienka na każdą okazję – klasyczna mała czarna
„Najsłynniejsza sukienka świata”

Absolutna klasyka i „must have” każdej kobiety niezależnie od wieku, wagi, wzrostu czy zasobności portfela. To sukienka na każdą okazję. Little black dress, czyli mała czarna wylansowana przez Coco Chanel na początku XX wieku wciąż gości, nie tylko na wybiegach największych domów mody, ale również na ulicach miast i miasteczek całego świata. Mała czarna symbolizować miała nową jakość w modzie damskiej. Kobiety poczuć się miały w niej swobodnie, elegancko i seksownie. I choć początki nie były łatwe, obecnie kobiety całego świata nie wyobrażają sobie bez niej życia.

Zawsze modna

sukienka na każdą okazję

Lata 50-te XX wieku przyniosły małej czarnej nieoczekiwany rozkwit. Tę prostą i klasyczną sukienkę upodobały sobie gwiazdy Hollywood Marilyn Monroe i Brigitte Bardot. Jednak prawdziwą sławę zyskała dzięki Audrey Hepburn i jej niezapomnianej kreacji w „Śniadaniu u Tiffanego”. Od tego momentu mała czarna już nigdy nie wyszła z mody. Jedyne co się zmieniało to stylizacje z jej wykorzystaniem.

Sukienka na każdą okazję

sukienka na każdą okazję
Dziś bez małej czarnej nie może istnieć żadna damska garderoba. Jej prostota i uniwersalizm pozwalają za pomocą dodatków stworzyć stylizację na każdą okazję.Zestaw prostą, klasyczną „little black dress” ze szpilkami i kopertówką zyskasz idealny zestaw na randkę czy wieczorne wyjście. Ta sama sukienka może posłużyć do stworzenia bardziej casualowego zestawu. Dobierz do niej balerinki w kolorze nude i małą złotą torebkę na długim pasku.

Biznesowy styl

Czy mała czarna nadaje się do biura? Zdania są podzielone. Załóż do niej jednak żakiet o klasycznym kroju, eleganckie buty i torebkę. Sukienka zyska biznesowy wygląd i udowodnisz wszystkim sceptykom, że mała czarna to idealna sukienka na każdą okazję, również na biznesowe spotkanie.

Mała czarna na wakacjach

Jej uniwersalizm sprawdzi się również na urlopie. Wybierz do niej białe trampki (doskonale kontrastują z sukienką i podkreślą opalone nogi). Dla podkreślenia luźnego, wakacyjnego charakteru dodaj do tego zestawu sportową torebkę albo plecak. Jednak prawdziwego wakacyjnego szyku nadadzą małej czarnej: buty gladiatorki, słomkowy kapelusz w ogromnym rondem oraz plażowa torebka.
sukienka na każdą okazję

Jedna sukienka – nieskończone możliwości

Mała czarna to doskonała baza to wielu stylizacji. Zmieniając jedynie dodatki, możesz całkowicie odmienić jej charakter. Baw się dodatkami, eksperymentuj, nie bój się odważnych stylizacji. I udowodnij, że to sukienka na każdą okazję.

Może ci się spodobać

%d bloggers like this: