Torba do pracy – jak ją wybrać?

Torba do pracy – jak ją wybrać?

Torba do pracy powinna być przede wszystkim pojemna – musi zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Nierzadko decydujemy się na torbę dużych rozmiarów, by dodatkowo pomieścić w niej laptop, kosmetyczkę, a niekiedy ubranie na zmianę. Wypakowane po brzegi torby nie wyglądają zbyt estetycznie. Na co zatem warto postawić, by wyglądać stylowo, a jednocześnie spakować wszelkie drobiazgi?

torba do pracyTorba do pracy w biurze

Jeśli pracujemy w biurze, gdzie obowiązuje pewien dress code, torba powinna do niego pasować. Jakie funkcje musi spełniać? Przede wszystkim torba do pracy w biurze musi być funkcjonalna. Najlepsza będzie ta w kształcie trapezu, która pomieści format A4 (idealna na laptopa czy dokumenty). Wybierz model z rączkami u góry oraz możliwością dopięcia dodatkowego paska na ramię. Torba do biura powinna być także elegancka i uniwersalna, dlatego wybierz model w klasycznym kolorze, np. czerń, brąz, beż. Taką torbę z powodzeniem zabierzesz zarówno na miasto, jak i spotkanie biznesowe. Jeśli nie wiesz z czym ją zestawić, sprawdź jesienne stylizacje do pracy.

Popularne do pracy w biurze są tzw. shopery wykonane ze skóry. To uniwersalny i bardzo praktyczny model który przeważnie zawiera także osobną przegródkę na kosmetyki. Idealnym modelem na dokumenty będzie klasyczna aktówka.

Torebka do pracy – na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzemy konkretną torebkę do pracy, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim, niezwykle istotny jest materiał. Najsolidniejsza będzie torba ze skóry bydlęcej. To spory wydatek, jednak posłuży nam przez wiele lat. Alternatywą są torby z krokodylej skóry, które są również niezwykle wytrzymałe. Modele z eko skóry są tańsze, jednak nie tak odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne – podczas zimowych mrozów mogą zacząć pękać. Ważnym czynnikiem jest również rozmiar torby. Najlepiej wybrać taką, która pomieści A4, z przegródkami na telefon, laptop, portfel itd. Dobierajmy również rozmiar torby do swojej sylwetki – dla niskich kobiet nie są polecane ogromne torby, które wyglądają karykaturalnie. Panie, które mają pełniejsze kształty, powinny wybierać torby z krótkimi rączkami. Istotny przy wyborze torby jest jej kolor. Jak zostało wcześniej wspomniane, warto postawić na klasykę, która sprawdzi się w każdej sytuacji i będzie wyglądać elegancko.

Może ci się spodobać

%d bloggers like this: