Podczas rozpraw rozwodowych bardzo często podnoszona jest sprawa alimentów. Najczęściej na wniosek żony. W wielu sytuacjach problematyczna okazuje się ich wysokość, a także sama zasadność ich przyznania. W takich przypadkach mężczyzna powinien walczyć o swoje prawa. Wcale nie musi godzić się na wszystko to, czego oczekuje żona.

Żeby jednak walka ta była skuteczna, musi być prowadzona we współpracy z odpowiednim specjalistą. Będzie nim, rzecz jasna, adwokat rozwody. Warszawa, jak na stolicę przystało, zapewnia dostęp o wielu kancelarii specjalizujących się w rozwodach. Warto zainteresować się zwłaszcza tymi, które swoje usługi kierują przede wszystkim do mężczyzn.

Zatrudnieni w nich prawnicy doskonale bowiem wiedzą, co zrobić, aby sprawa rozwodowa przebiegła po myśli męża. Mają również wiedzę na temat niezbędnych procedur oraz sposobów ubiegania się o swoje prawa.

Jak reagować na żądania alimentowe?

Informacje na temat tego, że żona domaga się od męża alimentów, powinny znaleźć się w pozwie rozwodowym. Do tego dojść muszą również powody oraz wyliczenia, które mają potwierdzić słuszność przyznania konkretnej kwoty.

Jeśli jednak coś się nie zgadza, mąż może starać się to podważyć i udowodnić, że kwota wskazana w pozwie jest zbyt wysoka. A nawet, że alimenty się jej nie należą. Udowodnić można to między innymi poprzez potwierdzenie wydatków niezbędnych do utrzymania rodziny, a także udokumentowanie wpływów.

Wszystko to musi zostać właściwie udowodnione. I właśnie dlatego tak ważna wydaje się pomoc adwokata, który z jednej strony zadba o spełnienie niezbędnych formalności, a z drugiej wskaże optymalne rozwiązania, które pozwolą we właściwy sposób przeprowadzić całą sprawę. Jego rozległa wiedza i doświadczenia okaże się w tym przypadku bezcenne.

Oczywiście usługi realizowane przez kancelarie są znacznie bardziej rozbudowane. Gwarantują one bowiem pomoc o charakterze kompleksowym, która obejmuje wszystkie kwestie od początku do samego końca. Biorąc to pod uwagę, należy wiedzieć, czym wyróżnia się dobry adwokat rozwody. Warszawa umożliwia wybór wielu specjalistów, jednak nie oznacza to, że wszyscy oni okażą się odpowiedni. Żeby mieć pewność, że zatrudniany prawnik wykona swoją pracę we właściwy sposób, warto pokusić się o analizę opinii wystawianych przez innych klientów. Przekazane przez nich informacje często są decydujące. Pozwalają bowiem podjąć słuszną decyzję. Będzie to ważne zwłaszcza wówczas, gdy musi wybrać jedną z wielu kancelarii dostępnych na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here