Są idealne na każdą okazję, pasują do różnych stylizacji i przykuwają wzrok, szlachetnie mieniąc się w słońcu. Właśnie tak prezentują się popularne kryształki Swarovskiego. Zastanawiasz się, jak producenci osiągają efekt WOW, wobec którego ciężko przejść obojętnie? Tajemnica tkwi w ich sposobie wykonania. Sprawdź, jak powstają kryształy Swarovskiego, i przekonaj się, że koraliki z takich kryształków to Twoje must-have przy kolejnym projekcie biżuterii DIY.

Czym są kryształy Swarovskiego

Kryształy Swarovskiego to kamienie syntetyczne, które wyglądem przypominają diamenty. Kryształki nie są jednak podróbkami tego szlachetnego kruszcu, lecz idealną propozycją dla tych, co szukają wyjątkowej biżuterii, która urokiem nie odstępuje od tej z kamieni naturalnych.

Wyjątkowość ozdób z kryształów Swarovskiego zapewnia unikalny szlif kamieni, którego nie spotkasz w żadnym innym naszyjniku, wisiorku czy pierścionku.

Jak i z czego powstają kryształki Swarovskiego, że są tak popularne mimo upływu czasu?

Jak powstają kryształki Swarovskiego

Historia tych elektryzujących kryształów sięga XIX wieku, a zaczyna u naszych sąsiadów – Czechów. Charakterystyczny szlif Swarovskiego jest wynikiem wielu prób jego twórcy, a sama technika obróbki wciąż przyciąga rzesze miłośników stylizacji połyskujących kryształkami.

Kryształy Swarovskiego wykonuje się ze szkła ołowiowego (zwanego też kryształowym). Dokładny skład tego materiału, z którego kamienie produkowane są w austriackich zakładach, pozostaje tajemnicą.

Co jest pewne i znane, to widowiskowość kryształków. Dzięki odpowiedniemu szlifowi i mieszance minerałów w szkle kamienie Swarovskiego:

  • są wysoce trwałe i odporne – niestraszne im zarysowania;
  • cechuje je zjawiskowa brylancja – gdy światło przenika kryształy, dochodzi do jego rozszczepienia i z kamienia wydobywają się z dziesiątki wielobarwnych, drobnych światełek.

Kryształy Swarovskiego

Jak rozpoznać kryształki Swarovskiego

Te kryształy podbijają serca miłośników biżuterii już od ponad 100 lat i w ciągu tego czasu wielu próbowało odkryć sekretny przepis na swarovski sukces. Dlatego też rozpowszechniły się ozdoby, akcesoria i biżuteria z kamieniami, które jedynie imitują oryginalne kryształki Swarovskiego.

Jak sprawdzisz, czy bransoletka lub pierścionek, które chcesz kupić, na pewno są oryginalne?

  1. Upewnij się, że wraz z dodatkiem biżuteryjnym lub inną ozdobą otrzymasz certyfikat autentyczności Swarovski®, który producent dołącza do każdego produktu. Kiedy go nie ma, poproś sprzedawcę o jego okazanie. Jeśli odmówi, bądź ostrożny – możliwe, że ozdoba jest wykonana z imitacji kamienia.
  2. Dowiedz się, czy produkt ma pieczęć Swarovski Seal. Znajdziesz na niej hologram z indywidualnym numerem, dzięki któremu sprawdzisz, czy sprzedawca jest partnerem firmy Swarovski®.
  3. Cena biżuterii z kryształów jest podejrzanie niska? Również w takim przypadku możesz mieć do czynienia z podróbką. Przedział cenowy kryształków Swarovskiego jest szeroki i zależy od wielu elementów. Jak więc sprawdzić autentyczność kamieni na podstawie ceny? Porównaj ze sobą podobne oferty. Im mniejsze rozbieżności cenowe między nimi, tym większa gwarancja, że kryształy są oryginalne. 
  4. Dokładnie obejrzyj sprzedawaną biżuterię lub koraliki z kryształków Swarovskiego. W autentykach nie znajdziesz bąbelków powietrza, wszystkie jego ścianki będą oszlifowane pod jednym kątem. Podróbki będą również lżejsze od oryginalnych kryształów i nie dadzą efektu rozszczepienia światła.

Do czego wykorzystuje się kryształy Swarovskiego?

Kryształki Swarovskiego to nie tylko bransoletki, naszyjniki, wisiorki, pierścionki i kolczyki. Wykorzystuje się je również przy projektowaniu ubrań, obuwia, torebek, domowych akcesoriów, chust czy jako element dekoracyjny do paznokci. Cenią je celebryci, jubilerzy i miłośnicy ręcznej biżuterii.

Jeśli i Ty marzysz o bransoletce lub kolczykach z kryształków Swarovskiego, nie czekaj! Znajdź pomysł na wymarzony projekt, zamów koraliki w sklepie Korallo i stwórz dla siebie lub bliskiej Ci osoby jedyne na świecie dodatki biżuteryjne. Koraliki z kryształów Swarovskiego są tańsze od diamentów i podobnych do nich kryształów górskich, ale równie mocno urzekają swoim wyglądem.

Kryształy Swarovskiego – chwilowa moda czy wiekowy trend?

Kryształki Swarovskiego były, są i będą pożądanym elementem zarówno dodatków biżuteryjnych, jak i innych akcesoriów. Dzięki ich unikalnemu szlifowi i dbałości wykonania masz pewność, że biżuteria z takimi kamieniami posłuży Ci przez lata, a Ty będziesz dumnie prezentować się przy każdej okazji. Warto pamiętać o tym, że Swarovski zakończył produkcję dla detalistów i współpracuje obecnie jedynie z markami modowymi. Oznacza to, że na rynku jest coraz mniej kryształków, z których można wykonać swoją biżuterię, więc nie warto zwlekać i czym prędzej zapatrzeć się w kryształy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here