Jak oszczędzić na wakacjach? 5 sprawdzonych sposobów!

Jak oszczędzić na wakacjach? 5 sprawdzonych sposobów!

Każdy z nas w ciągu roku nie może doczekać się upragnionych wakacji. Jedni zadowolą się skromnym hotelem, inni pragną luksusów. Istnieją na szczęście sposoby, by połączyć wysoki standard z niskim budżetem. Sprawdź nasze propozycje, a Twój portfel nie ucierpi. Jak oszczędzić na wakacjach? Przedstawiamy!

Planowanie i kontrola

jak oszczędzić na wakacjachZanim wyjedziesz na wakacje, zaplanuj budżet. Do szacowanej kwoty dobrze jest doliczyć ok. 10%. Pomyśl też, ile jesteś w stanie odłożyć na wyjazd. Weź pod uwagę wszystko – transport (i związane z nim koszty, np. paliwo, płatna autostrada), nocleg, żywienie (wykupione w hotelu czy zakupy na własną rękę?), atrakcje na miejscu. Jeśli widzisz po szacunkach, że kwota jest niemożliwa do odłożenia, pomyśl, z czego można zrezygnować. Nie chcesz chyba wyjechać na urlop, na którym non stop musisz sprawdzać stan konta.

Kolejnym krokiem jest kontrola budżetu. Nie myśl, że jakoś to będzie – pieniądze muszą wystarczyć Ci na cały pobyt, a nie jego połowę. To dlatego tak ważne jest dodanie do budżetu 10-20% – w razie niespodzianek.

Odpowiednie pakowanie

Wspominaliśmy już, co zabrać ze sobą do walizki. Mądre pakowanie pomoże uniknąć Ci niepotrzebnych wydatków na miejscu. Zabezpiecz się na każdą zmianę pogody – ta lubi płatać figle. Lepiej wziąć więcej niż za mało. No chyba, że lecimy samolotem i dla zaoszczędzenia pieniędzy musimy zmieścić się w bagaż podręczny.

Wspólne podróżowanie

Jak oszczędzić na wakacjach? Podróżując wspólnie! Dodaj ogłoszenie na grupie, skorzystaj z portali społecznościowych. Być może ktoś udaje się w to samo miejsce, co Ty. Wspólna zrzutka na podróż pozwoli zaoszczędzić koszty paliwa. W trasie przyda się też towarzystwo – a to kolejny plus.

Jak oszczędzić na wakacjach: couchsurfing

Dzięki couchsurfingowi nie wydasz ani złotówki na nocleg. Brzmi bajecznie? To prawda! Bezpłatne gościny u osób prywatnych zyskują na popularności. Couchsurfing ma również inne plusy – poznanie miejscowości oczami tubylców, spróbowanie miejscowych potraw. A to przecież miejsca, które najlepiej znają mieszkańcy, są najbardziej ekscytujące.

 

Może ci się spodobać

%d bloggers like this: