Kim jest ikona mody?

Kim jest ikona mody?

Kim jest ikona mody? Ikonę mody można zdefiniować jako osobę, która stanowi synonim stylu, elegancji, ponadczasowości. Wyróżnia się swoim własnym stylem, ale i wysmakowanym gustem i klasą.

Kim jest ikona mody?

 

Ikony mody w Polsce

Dla większości z nas ikona mody to ulubiona aktorka, celebrytka w markowych ubraniach, pojawiająca się na czerwonym dywanie. W Polsce często przewija się nazwisko Małgorzaty Kożuchowskiej czy Małgorzaty Sochy jako współczesnych ikon mody w Polsce. Tymczasem, warto pamiętać, że to nie drogie ubrania definiują nasz styl. Metka nie zastąpi wyszukanego gustu, a grubość portfela nie oznacza klasy. Niekiedy przepiękne, markowe ubrania można znaleźć w second handach za grosze. Ważna jest umiejętność łączenia garderoby. Możesz zainspirować się blogerkami modowymi, które łączą ubrania z sieciówek, second handów i od projektantów.

Kultowe ikony mody
kim jest ikona mody
Grace Kelly – Shared

Gdy myślimy o ikonach mody z dawnych lat, na pewno mamy przed oczami Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Jane Birkin, Grace Kelly. Ostatnio wspominaliśmy o cudownej modelce Kate Moss czy Alexie Chung. Współczesnymi ikonami mody można nazwać Victorię Beckham, Lady Gagę, Blake Lively, Michaelle Obama. Osób, które dołączają do grona ikon mody i stylu jest coraz więcej. Czy jednak słusznie są nimi nazywane? Co powinna mieć w sobie ikona mody?

  • klasę – przede wszystkim jeśli chodzi o zachowanie – żadne ubranie nie będzie dobrze się prezentować, jeśli osoba, która je nosi, wyróżnia się złymi manierami,
  • elegancję – w gestach, sposobie poruszania, stroju,
  • wprowadzić coś innowacyjnego do mody – Grace Kelly łączyła dworską elegancję z modą po II wojnie światowej, Audrey Hepburn spopularyzowała spodnie Capri, płaskie balerinki i czerń w stylizacjach, Jackie Kennedy stała się wzorem stylu dla kobiet na całym świecie, a kostiumy Chanel dzięki niej były jeszcze bardziej pożądane, na cześć Jane Birkin powstała kultowa torebka marki Hermes,
  • rewolucyjny styl, który inspiruje miliony,
  • sposób ubierania, który przechodzi do uznanych kanonów mody.
Ikony mody naszych czasów
kim jest ikona mody
Lady Gaga – The VisionHelp Blog

Kogo z całą odpowiedzialnością możemy nazwać ikoną mody naszych czasów? Czy jest ktoś, kto na tyle zasłynął swoim podejściem do mody, by inspirować miliony? Czy któraś z dumnie nazywanych ikon mody przetrwa i zapisze się w świadomości pokoleń? Trudno obecnie stwierdzić. Zapewne przyszłe pokolenia będą musiały zmierzyć się z odpowiedzią na to pytanie. Obecnie dość odważnie nazywamy kogoś inspiracją, ikoną stylu, wzorem do naśladowania. Czy jednak jest to tylko chwilowy trend? Czy za kilka lat będziemy pamiętać ciągle o Gigi Hadid, Lady Gadze, Beyonce? Czy ich kariera zginie wraz z zejściem ze sceny czy wybiegu? Choć ostatnie czasy pokazały, że największą sławę zyskuje się dopiero po śmierci – jak np. ikona popu Michael Jackson, nie można przewidzieć czy podobnie będzie z innymi sławami.

A dla Was kto jest współczesną ikoną stylu? Kogo styl podziwiacie, szanujecie, naśladujecie? Kim jest ikona mody?

Może ci się spodobać

%d bloggers like this: