Najdroższe suknie ślubne na świecie

Najdroższe suknie ślubne na świecie

Ostatnio prezentowaliśmy Wam stylizacje na wesele, teraz przyszła pora na suknie ślubne. I to nie byle jakie, bo kosztujące prawdziwą fortunę! Faktem jest, że ślub to naprawdę wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety i każda chce czuć się wyjątkowo. Suknia ślubna powinna przede wszystkim być dopasowana do charakteru i sylwetki Panny Młodej. Dodatkowe zdobienia, hafty, drogocenne materiały…każdy detal podbija stawkę. Jednak ceny sukien ślubnych prezentowanych w naszym rankingu naprawdę mogą przyprawić o zawrót głowy. Prezentujemy najdroższe suknie ślubne na świecie!

Suknia ślubna IMPERIAL PEARL SYNDICATE – 100 tysięcy dolarów
najdroższe suknie ślubne na świecie
collinsdiamondsgirl.wordpress.com

Nasz ranking, jeśli chodzi o najdroższe suknie ślubne na świecie otwiera Imperial Pearl Syndicate. iSuknia ta powstała w latach 50-tych ubiegłego wieku. Jej koszt wynosił 100 tysięcy dolarów. Skąd ta cena? Przede wszystkim stąd, że suknia ślubna została ozdobiona aż stoma tysiącami pereł! Dodatkowo, jak można zauważyć na zdjęciu, do jej wykonania zużyto sporą ilość materiału ze względu na warstwowość.

SUKNIA BACH NGOC XIEM Y – 117 tysięcy dolarów
najdroższe suknie ślubne na świecie
Lazy Penguins

Wietnamska suknia została uszyta z jedwabiu i satyny. Dodatkowo, na jej gorsecie znajduje się ponad 220 diamentów, 100 rubinów. Z pozoru zwyczajna suknia to prawdziwe dzieło sztuki. I to niezwykle drogiej sztuki.

Najdroższe suknie ślubne na świecie – suknia chińska 160 tysięcy dolarów

najdroższe suknie ślubne na świecie

Ta suknia stworzona w Chinach posiada 1000-karatowe wykończenie. To właśnie dlatego jest warta aż 160 tysięcy dolarów.

Platynowa suknia ślubna – 250 tysięcy dolarów
najdroższe suknie ślubne na świecie
zeberka.pl

Kolejna suknia ślubna stworzona w Chinach. To niecodzienny projekt w tym rankingu. Jest koloru czerwonego, dodatkowo posiada marynarkę. Suknia z platyny warta jest 250 tysięcy dolarów.

SUKNIA Ślubna MAURO ADAMI – 372 tysiące dolarów
najdroższe suknie ślubne na świecie
bt.com

Suknia ślubna projektu Mauro Adami – włoskiego projektanta to prawdziwe dzieło sztyki. Została wykonana z jedwabiu oraz platyny, dzięki czemu projektant uzyskał piękny metaliczny połysk. Dodatkowo ozdobiona jest haftami wykonanymi ręcznie.

Suknia ślubna Kate Middleton – 388 tysięcy dolarów
najdroższe suknie ślubne na świecie
Martha Stewart Weddings

Wspominając najdroższe suknie ślubne na świecie nie sposób nie napisać o kreacji Kate Middleton. Kreacja została zaprojektowana przez Sarah Burton i warta jest 388 tysięcy dolarów. To plasuje żonę księcia Wiliama na miejscu 5. jako posiadaczkę jednej z najdroższych sukni ślubnych.

SUKNIA DANASHA LUXURY – 1,5 milionów dolarów

najdroższe suknie ślubne na świecie

Suknia na pierwszy rzut oka wydaje się dość minimalistyczna, jednak jej cena – 1,5 milionów dolarów (!) nie wzięła się znikąd. Posiada ona 75-karatowe belgijskie diamenty oraz 250-gramowe elementy zrobione z 18-karatowego złota.

Suknia ślubna z pawich piór – 1,5 miliona dolarów
najdroższe suknie ślubne na świecie
FashionLady

Czy ta suknia przypomina jeszcze ślubną? Można mieć wątpliwości. Faktem jest natomiast to, że zdecydowanie się wyróżnia. Suknia została wykonana przez Verę Wong. Do jej stworzenia wykorzystano 2 tysiące pawich piór.

SUKNIA ślubna YUMI KATSURA – 8,5 miliona dolarów
najdroższe suknie ślubne na świecie
zeberka.pl

Suknia ślubna warta 8,5 miliona dolarów została zaprojektowana przez Yumi Katsura. Wykonano ją z satyny, jedwabiu oraz białego złota. Dodatkowo, do kreacji zostało ręcznie doszyte 1000 pereł.

DIAMENTOWA SUKNIA ŚLUBNA – 12 milionów dolarów
diamentowa suknia ślubna
FinancesOnline.com

Na pierwszym miejscu znalazła się suknia ślubna warta 12 milionów dolarów. Cena jest szokująca, jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że została ozdobiona 150 karatami – przestaje dziwić. Stworzona została przez Renee Straussa i Martina Katza. Suknia powstała w 2006 roku.

 

W której sukni chętnie powiedziałybyście sakramentalne “tak”?

Może ci się spodobać

%d bloggers like this: