Ciągle słyszysz, że Twoja strona musi się lepiej pozycjonować, jednak nie rozumiesz, co to jest pozycjonowanie? W tym artykule wszystko Ci wyjaśnimy.

Z pewnością wiesz, że obecnie wyszukiwarki są podstawowym źródłem informacji dla większości osób. Dlatego podążając tym tropem, musisz podjąć się działań, które pomogą Ci w pozycjonowaniu Twojej witryny i otrzymaniu większej liczby nowych użytkowników. Sprawdź, jak grupa-icea może Ci pomóc!

Pomóż potencjalnym klientom znaleźć Twoją stronę internetową – zwiększ swój zasięg dzięki pozycjonowaniu.

O co dokładnie chodzi w pozycjonowaniu witryny internetowej?

Pozycjonowanie witryn internetowych obejmuje różne działania mające korzystny wpływ na pozycję strony w rankingu wyników wyszukiwania. Termin ten dotyczy czynności, które pomogą Ci zdobyć przewagę nad konkurencją.

Dzięki pozycjonowaniu możesz przyciągnąć uwagę innych użytkowników i szybko wygenerować duży ruch na stronie. Kluczowym elementem tych działań jest odpowiednie dopasowanie witryny internetowej do wymagań wyszukiwarek.

Do działań pozycjonujących można zaliczyć:

  • optymalizację witryny pod kątem technicznym, 
  • pozyskiwanie wartościowych linków z serwisów zewnętrznych,
  • tworzenie wysokiej jakości treści,
  • dobór odpowiednich słów kluczowych.

Dawniej pozycjonowanie w głównej mierze polegało na dostosowywaniu witryny do wymagań algorytmów wyszukiwarek, jednak to się zmieniło i obecnie ważny jest również użytkownik. Niestety nie jest możliwe poprawienie widoczności Twojej strony, jeśli nie zapewnia ona żadnej wartości odbiorcom. Jeśli chcesz znaleźć się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, musisz pamiętać, że każda osoba odwiedza witrynę w określonym celu. Spróbuj więc pomóc im rozwiązać problem i znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania. Dzięki temu Twoja pozycja w rankingu SERP wzrośnie. 

Jak działa pozycjonowanie?

  1. Skanowanie

Każdy proces pozycjonowania rozpoczyna się od tego działania. Jest to moment przeszukiwania sieci i znajdowania nowych witryn. W tym momencie liczy się to czy roboty wyszukiwarki Cię znajdą i przejdą do kolejnego etapu, czy też nie.

  1. Indeksowanie

Jest to kolejny etap pozycjonowania polegający na dokładnym sprawdzeniu zawartości stron internetowych, które zostały wykryte podczas skanowania. W tym momencie robot wyszukiwarki Google analizuje zawartość każdej Twojej strony WWW i sprawdza ich zgodność ze swoimi wymaganiami. Strona musi być prawidłowo zoptymalizowana pod kątem wielu czynników rankingowych, a także wartościowa oraz godna zaufania. W tym etapie głównie chodzi o to, aby jak najlepiej dopasować strony do konkretnych zapytań użytkowników.

  1. Wyniki wyszukiwania

Jak możesz się domyślić, to ostatni krok w procesie pozycjonowania stron WWW, jaki może wykonać wyszukiwarka, aby znaleźć najbardziej trafne wyniki dla użytkownika Internetu. W tym momencie wyniki najczęściej sortowane są według poszczególnych słów kluczowych.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, na czym polega pozycjonowanie stron internetowych i podejmiesz się tych niezbędnych działań w swojej witrynie. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z zasadami wyszukiwarek, ponieważ w przeciwnym razie nie znajdziesz się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here