Wybór najbardziej odpowiedniej dla siebie fryzury zawsze stanowi ogromne wyzwanie – w końcu włosy potrafią niesamowicie odmienić cały nasz wygląd. Często decydujemy się na jej zmianę pod wpływem dotykających nas przeżyć, kiedy czujemy, że chcemy rozpocząć nowy etap życia. Rozstanie z chłopakiem, urodziny, przeprowadzka, rozpoczęcie nowej pracy, ukończenie szkoły, każdy powód jest dobry.

Ważne jest jednak, aby nie podejmować tej decyzji pochopnie – jeżeli nie przyłożymy się wystarczająco do wyboru nowej fryzury, a jedynie powiemy fryzjerowi „Proszę obciąć mnie na krótko!”, możemy bardzo zawieść się na efekcie. Nie chcemy w końcu wyjść z salonu fryzjerskiego wyglądając gorzej niż kiedy do niego wchodziłyśmy, celem jest wyglądanie promiennie i świeżo. Na szczęście, konsekwencje nie mogą być w tym przypadku gorsze niż kilka miesięcy wyglądania nie do końca świetnie. W końcu włosy odrastają – u jednych wolniej, u innych szybciej, ale zawsze konsekwentnie!

Najlepiej jest jednak, oczywiście, uniknąć problemów wynikających ze źle dobranej stylizacji. W tym celu, przejrzyj poradniki opisujące dopasowywanie najlepszych rodzajów uczesań do swojego własnego kształtu twarzy. Może oszczędzić ci to wielu kłopotów!

Podstawowe rodzaje typów twarzy to owalna, okrągła, prostokątna (lub podłużna), kwadratowa, w kształcie serca i w kształcie diamentu. Nie zawsze określenie posiadanego przez siebie kształtu jest proste, dlatego też warto jest poświęcić na to chwilę. Dobrze jest zmyć makijaż, odgarnąć z czoła grzywkę, spiąć włosy, zadbać o dobre oświetlenie i wykonać kilka zdjęć. Następnie porównaj je ze zdjęciami osób posiadających poszczególne rodzaje kształtów twarzy. Jeżeli sama masz problem z oceną, możesz wysłać je do swoich koleżanek i zapytać co one sądzą. Nie ma lepszych i gorszych kształtów twarzy, więc nie musisz się tym martwić! Wszystko to ma na celu tylko umożliwienie ci rozpoznania jak powinnaś podkreślać na co dzień swoje walory.

Przykładowo – jeżeli twój typ to twarz kwadratowa fryzury, które będą pasowały do ciebie najbardziej muszą być dobrze wycieniowane, najlepiej asymetryczne. Bardzo dobrze sprawdzą się fale i loki. Nie powinnaś natomiast stawiać na długość włosów kończącą się na linii brody. Przy owalnym typie twarzy, ważne jest aby przedziałek umiejscowić na boku, natomiast przy podłużnym należy unikać oklapniętych, prostych włosów.

Dzięki znajomości swojego typu twarzy, możemy określić jednak znacznie więcej niż tylko pasujące do nas fryzury! Znajdziemy także najlepiej podkreślający nasze rysy makijaż, możemy nawet określić rodzaje dodatków, które spełnią nasze wymagania. Ciągnijmy dalej, twarz kwadratowa – fryzury już poznałaś, a jeżeli chodzi o kosmetyki? Dobrze jest przyciemnić masywne elementy twarzy, na przykład za pomocą pudru ciemniejszego o kilka tonów od koloru twarzy. Następnie jaśniejszym pudrem możesz rozjaśnić okolice nosa i oczu.

Dobrym sposobem będzie też gradientowe malowanie ust – najbardziej intensywny kolor nałóż na środek, później stopniowo rozjaśniaj go w stronę konturów. Jeżeli chodzi o dodatki – postaw na dłuższe naszyjniki i kolczyki, które dodadzą twoim rysom delikatności. Unikaj kwadratowych i prostokątnych okularów!

Dla każdego typu twarzy możemy znaleźć dużą ilość gotowych propozycji fryzur. Jeżeli wybierzesz sobie jedną spośród nich, twoja szansa na to, że z salonu fryzjerskiego wyjdziesz zachwycona swoim odbiciem w lustrze i pełna motywacji do kontynuacji nowego etapu w twoim życiu, jest bardzo wysoka! Powodzenia!

PODZIEL SIĘ
Następny artykułCzy sok z grejpfruta odchudza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here