Zastanawiasz się nad aranżacją swojego nowego mieszkania? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym omawiamy zalety stosowania we wnętrzach dekoracyjnych tapet ściennych.

Wiele osób profesjonalnie zajmujących się projektowaniem wnętrz bardzo docenia zastosowanie najróżniejszego typu tapet ściennych. Oczywiście większość z produkowanych obecnie modeli znacząco różni się od tych papierowych stosowanych w dawniejszych czasach. Chociaż obecnie papierowe tapety ścienne nadal są bardzo chętnie stosowane, to jednak dostępnych jest wiele innych materiałów, z których produkowane są tapety wyróżniające się niezwykle barwną kolorystyką oraz wyjątkową trwałością. Jeśli zastanawiasz się, czy zastosowanie w projekcie swojego mieszkania tapet dekoracyjnych ma sens, to zapraszamy do zastanowienia się nad poniższymi ich zaletami.

Tapeta jako element dekoracji

Ponieważ tapeta ścienna pokrywa zazwyczaj stosunkowo dużą powierzchnię we wnętrzach, w których jest uwzględniana ma ona znaczący wpływ na całą aranżację. Można nawet powiedzieć, że nie jest to element dekoracyjny, a raczej tło dla całej aranżacji. Dobrze dobrana tapeta ścienna potrafi wspaniale ożywić każde wnętrze. A ponieważ wybór wzorów w sklepach z tapetami jest ogromny, ich możliwości aranżacyjne są w zasadzie nieograniczone. A zatem to jest pierwsza istotna zaleta tapet we wnętrzach – mogą mieć bardzo duży wpływ na całą aranżację. Drugą zaletą tapet jest możliwość stworzenia dzięki nim aranżacji o konkretnej stylistyce. Można posłużyć się tutaj na przykład stylem industrialnym lub loftowym. W tego typu aranżacjach wykorzystuje się materiały typu beton, cegła oraz stal. Niestety zastosowanie takich surowców w projektach wnętrz sprawia, że są one stosunkowo drogie. Natomiast dzięki uwzględnieniu dobrze dobranych wysokiej jakości tapet możliwe jest stworzenie tego typu aranżacji w stosunkowo niewielkich kosztach. Wystarczy zastosować tapetę imitującą tego typu materiały. W sklepie internetowym Innetapety.pl można znaleźć ogromny wybór tapet imitujących cegły, tapet z motywem betonu lub najróżniejszego typu drewna. Istotne jest, aby wybrać tapetę, która na tyle dobrze odwzoruje styl loftowy czy industrialny, że skutecznie oszuka wzrok.

Tapeta na ścianie – podejście praktyczne

Wielu osobom w zastosowaniu tapet ściennych podoba się fakt, że gruba miękka tapeta doskonale skrywa drobne niedoskonałości powierzchni ściany. Drobne pęknięcia czy ubytki w powierzchni mogą zostać zamaskowane. Wiele osób wykańczających nowe mieszkanie, a planujących wykonanie na ścianach gipsowych gładzi decydując się na zastosowanie tapet na którejś ze ścian rezygnuje z kładzenia na niej gładzi, co pozwala na wygenerowanie niewielkich oszczędności. Zastosowanie tapety winylowej pozwala na wieloletnie utrzymanie ściany w czystości, ponieważ wiele tapet winylowych można swobodnie czyścić. Dzięki temu zastosowanie tapety w pokoju dziecięcym okazuje się być bardzo praktyczne ponieważ łatwiej jest wtedy utrzymać pokój w czystości. Ściany, na której zamontowana jest tapeta nie ma potrzeby malować co kilka lat, wystarczy tylko regularnie myć jej powierzchnię. Trudno jest wyczerpać temat zalet ze stosowania tapet. Wiele osób uwzględnia je także ze względu na to, że odpowiednio dopasowane pozwalają na wizualne powiększenie niewielkich przestrzeni. Znakomicie pod tym względem sprawdzają się tego typu tapety w pasy, albo tapety trójwymiarowe. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się także fototapety. Ponieważ dzięki nowoczesnym technologiom fotograficznym oraz drukarskim możliwe stało się odwzorowanie na nich praktycznie każdego obrazu, możliwości aranżacyjne z ich udziałem są obecnie w zasadzie nieograniczone. Dzięki fototapetom możemy też łatwo ‘utematycznić’ wnętrze wprowadzając fototapety ze zdjęciami ulubionych miejsc, postaci czy wzorów.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym Innetapety.pl. Sklep oferuje ogromny asortyment tapet ściennych wielu producentów z całego świata. Przy zamówieniach produktów na kwotę powyżej 300 zł. sklep oferuje darmową dostawę towarów na terenie kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here