Jeśli to czytasz, prawdopodobnie opanowałeś już technikę robienia wycisków. Oznacza to, że jedynym czynnikiem ograniczającym w tym momencie jest to, by odwiedzić sklep dentystyczny i zapoznać się z szerokim wyborem dostępnych tam materiałów. Powinny być one nie tylko, jak najlepsze, ale również opłacalne, biorąc pod uwagę fakt, że dostajesz to, za co płacisz. Pamiętaj też, że nie warto ryzykować wyników klinicznych lub satysfakcji pacjentów, aby zaoszczędzić grosze.

Tradycyjne materiały wycisków dentystycznych w epoce cyfrowej – czy to się sprawdzi?

Dzisiejsze tradycyjne masy wyciskowe wykorzystują zaawansowaną chemię i produkcję, aby osiągnąć ten sam pożądany rezultat, co skan cyfrowy: stworzenie bardzo szczegółowego i dokładnego odwzorowania jamy ustnej.

Nie ma znaczenia, czy korzystasz z wycisków cyfrowych czy tradycyjnych, komponując zaopatrzenie gabinetu ostatecznym celem zawsze powinno być zminimalizowanie błędów i dostarczenie przewidywalnych wyników w rozsądnym czasie i z uwzględnieniem komfortu pacjenta. Tradycyjne materiały wyciskowe pomagają praktykom dokładnie to robić od dziesięcioleci, a pomimo rosnącej popularności skanerów cyfrowych producenci nadal ulepszają swoje materiały. Możesz więc śmiało pytać sklep akcesoria stomatologiczne o klasyczne rozwiązania do masy wyciskowej.

Wyciski dentystyczne – cele i wyzwania

Spójrzmy prawdzie w oczy, w dzisiejszych czasach narzędzia stomatologiczne są bardzo zaawansowane i w związku z tym już prawie każdy materiał wyciskowy może dość dokładnie odwzorować duże powierzchnie. To małe obszary między zębami a tkanką dziąseł są tym, co robi różnicę. Jest to powszechnie określane jako dokładność wymiarowa. Uchwycenie tych krytycznych i bardzo szczegółowych przekrojów brzeżnych jest utrudnione ze względu na różne poziomy wilgoci w jamie ustnej, ruchy pacjenta i technikę. Dzisiejsze materiały wyciskowe nie są w stanie wyeliminować tych czynników, ale mogą sprawić, że staną się mniej krytyczne.

Czego szukać, za czym się rozglądać?

Oczywiście zdolność do uchwycenia najdrobniejszych szczegółów ma ogromne znaczenie w przypadku każdego materiału wyciskowego. W realnym świecie trzeba jednak iść na kompromisy. Dobry materiał musi być łatwy w dozowaniu i użyciu, a to jest coś, co możesz ocenić tylko sam. Zwilżalność odnosi się do zdolności materiału do odtwarzania szczegółów. Im wyższy poziom zwilżalności podany przez producenta, tym ostrożniejsza musi być technika, a mniejsza wartość zwykle wymaga mniejszej staranności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here