Konieczność założenia aparatu ortodontycznego może zniechęcić niektóre osoby do leczenia ortodontycznego i korekcji położenia zębów.

Może to dotyczyć zwłaszcza dorosłych pacjentów, dla których metaliczny wygląd może mieć wpływ na ich pewność siebie i interakcje z innymi. Można jednak w niektórych przypadkach skorzystać z niewidocznych aparatów, które są bardziej estetyczne niż tradycyjny aparat ortodontyczny metalowy.

Różne techniki leczenia ortodontycznego

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem między aparatami ortodontycznymi a nakładki Invisalign, powinny wiedzieć, że tradycyjne aparaty często wymagają mniej czasu na proces leczenia. Dzieje się tak, ponieważ fizyczny charakter aparatów ortodontycznych sprawia, że są one skuteczniejsze w krótszym czasie. Jedynym sposobem na jednoznaczne ustalenie, czy jesteś kandydatem do zastosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego lub przezroczystych nakładek Invisalign, jest rozmowa z ortodontą w celu odbycia konsultacji dotyczącej zdrowia jamy ustnej.Pacjenci ze wskazaniem na aparat Invisalign zwykle stanowią mniejszą grupę niż kandydaci na tradycyjne aparaty ortodontyczne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że Invisalign jest bardziej ograniczony w leczeniu poważnych przypadków ortodontycznych. Podczas gdy tradycyjne aparaty ortodontyczne mogą leczyć złożone wady zgryzu, Invisalign może nie być wystarczającym rozwiązaniem. Należy podjąć decyzję o założeniu tradycyjnego aparatu lub skorzystaniu z przezroczystych nakładek po konsultacji z ortodontą, który doradzi, jaki rodzaj leczenia sprawdzi się w danym przypadku.W profesjonalnych gabinetach ortodontycznych pacjenci mają możliwość skorzystania z różnorodnych technik leczenia. Na stronie http://wroclaw-ortodonta.pl/techniki-leczenia/ można zobaczyć szczegółową ofertę leczenia ortodontycznego. Korzystając z usług i metod leczenia dostępnych w gabinetach ortodontycznych pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Można zdecydować się na tradycyjny aparat ortodontyczny stały, aparat samoligaturujący, aparat ruchomy, niewidoczne nakładki Invisalign i wiele innych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here