Pierścionki. Przyciągają spojrzenia. Dodają stylizacjom charakteru. Elegancko się prezentują. Działają na korzyść kobiety. Nie zawsze jednak udaje nam się idealnie je dopasować. I nie chodzi o typ pierścionka czy jego wygląd, ale o optymalne przyleganie do palca. Co zatem możemy zrobić, żebyśmy dobrze czuli się, mając swojego biżuteryjnego ulubieńca na dłoni? Dokonajmy prawidłowych pomiarów. W jaki sposób? Tego dowiecie się w kolejnych akapitach.

Jaki rozmiar ma mój palec?

Jak zmierzyć rozmiar palca? Zanim przystąpimy do działania, dopilnujmy, żeby wszystko odbywało się we właściwych okolicznościach. Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie mile widziane są skrajne temperatury. Kiedy jest bardzo gorąco, palce zaczynają puchnąć. Z kolei na mrozie lekko się kurczą. Obydwie sytuacje powodują, że pomiar będzie niezgodny z rzeczywistością. A przecież nam chodzi o idealne dopasowanie. Dlatego najlepiej jest sprawdzać rozmiar palca w dzień z umiarkowaną temperaturą. Należy zwrócić również uwagę na porę dnia. Znawcy tematu wskazują, że optymalnym czasem jest wieczór. To właśnie wtedy nasze dłonie są nieco większe i ułatwiają wybór nowych pierścionków. A jeżeli doskwiera nam nawet najmniejszy obrzęk palców, zdejmowanie pomiaru pod pierścionek odłóżmy do czasu, kiedy problem minie. 

Trzy, dwa, jeden, zero. Startujemy! Rozmiar palca ustalamy na podstawie jego obwodu, w miejscu, w którym będziemy nosili pierścionek. Sięgamy po miarkę krawiecką, tasiemkę, sznurek czy pasek papieru o szerokości 10 mm. Wybrany przedmiot owijamy na palec. Dopilnujmy, żeby odbywało się to z luźnym przyleganiem. Wrzynanie się w skórę nie wchodzi w grę. Następnie odczytujemy wynik z miarki bądź mierzymy linijką sznurek. Uzyskany rezultat porównujemy z tym, co znajduje się w tabeli rozmiarów. 

Zatem jak zmierzyć rozmiar palca, by mieć pewność, że pomiar, którego dokonaliśmy odpowiada rzeczywistości? Jeżeli pierścionek, który nas interesuje, potrafi przejść z lekkim oporem przez najszerszą kostkę palca i luźno oplatać jego nasadę, możemy być pewni, że wszystko nam się udało. Przy czym nie mogą temu towarzyszyć uciski czy problemy ze zdejmowaniem. A jeśli nasz pomiar znajduje się między dwoma rozmiarami z tabeli, wybierzmy ten mniejszy. 

Inne praktyczne wskazówki

Jeśli chcemy mieć pewność, jaki obwód ma nasz palec, powinniśmy oddać się w ręce specjalistów. Jubiler zmierzy obwód i poda takie rozmiary, że bez wątpienia pierścionek będzie leżał idealnie i świetnie się prezentował. Następnym razem pomiar ten przyda nam się np. w trakcie zakupów robionych przez Internet. Zawsze możemy też zmierzyć pierścionek, który już mamy w szkatułce. Wystarczy, że przejrzymy biżuterię i sięgniemy po ten pierścionek, który najlepiej odnajduje się na palcu. Warto przy tym dokonywać testu na palcu, na którym będziemy nosili nowy zakup. Trzeba jedynie sprawdzić, czy kształt tego pierścionka jest taki sam w każdym miejscu. O co dokładnie chodzi? Należy mieć świadomość, że wraz z upływającym czasem pierścionki nie są już tak idealnie okrągłe, jak były na początku. Jeżeli podejrzewamy, że tak właśnie mogło stać się z naszą biżuterią, sięgnijmy po suwmiarkę, z którą łatwo ustalimy średnicę wybranej błyskotki.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here