Uprawa konopi w warunkach domowych wymaga stworzenia odpowiednich warunków, będzie wiązało się to z przygotowaniem gleby, oświetlenia, przygotowaniem systemów odpowiadających za odpowiednią wilgotność.

Dzięki temu będziemy mogli uzyskiwać maksymalne plony, warto zwrócić szczególną uwagę na ziemię oraz nawozy, dzięki czemu możemy znacznie przyspieszyć przykładowo kwitnienie, co przyspieszy nam uzyskanie plonów.

Nawozy do uprawy marihuany

Możemy prowadzić uprawę hydroponiczną, która będzie opierała się na wodzie, do ukorzenienia mogą służyć przykładowo podłoże kokosowe, w tym przypadku powinniśmy pamiętać, aby woda bogata była w składniki odżywcze. Oczywiście bardzo popularna jest także uprawa w tradycyjnej glebie, w tym przypadku należy pamiętać, aby pH gleby wynosiło około 6.0, wówczas możemy uzyskać najlepsze wyniki. Stosujemy oczywiście odpowiednie donice, mogą być to całe tace wykorzystujące także bazalt, który dobrze ukorzenia roślinę. W przypadku nawożenie roślin możemy wybrać wiele nawozów, które znajdziemy w sklepach ogrodniczych. Może być to przykładowo nawóz do pomidorów, który będzie wspierał wzrost roślin. Można wybrać preparaty w płynie, jak również granulaty, które będziemy rozpuszczali w wodzie.Nawozy mogą ułatwić ukorzenienie się rośliny, warto pamiętać, że im układ korzenny będzie większy, tym roślina będzie miała większe możliwości jeżeli chodzi o wzrost. Nawóz możemy dodawać do wody podczas podlewania, lub też dodać go do systemu posiadającego automatyczny podajnik wody. Oczywiście należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta, stosować właściwe środki i proporcje. Mogą być to także różnego rodzaju środki grzybobójcze, jak wiadomo nasze rośliny mogą być narażone na różne niebezpieczeństwa, takie grzyby, insekty, dlatego jeżeli zauważymy charakterystyczną pleśń czy też grzyby na liściach, możemy wykorzystać różne preparaty ochronne.W internecie znajdziemy różne nawozy do marihuany sklep może zaoferować nam uniwersalne stosowane doglebowo lub też specjalne nawozy stosowane w uprawie hydroponicznej. Mogą być to roztwory wodne, sprzedawane w butelkach 1 litr lub też o większej pojemności. Często uzyskamy także informacje, w jakim okresie wzrostu rośliny powinny być one stosowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here