Obecnie coraz więcej osób decyduje się zadbać o zdrowie i estetykę swojego uśmiechu i nosi aparaty ortodontyczne, które pomagają ustawić zęby w odpowiedniej pozycji.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korektą nieprawidłowościami szczęki i zębów. Zazwyczaj zaleca się wizytę dziecka w gabinecie ortodontycznym po ukończeniu siedmiu lat. W tym wieku większość zębów mlecznych wypadła i została zastąpiona zębami stałymi.

Jaki jest odpowiedni wiek na założenie aparatu ortodontycznego?

Najprawdopodobniej nie założymy aparatów ortodontycznych w tym wieku, ale zabranie dziecka do ortodonty, gdy jest małe, pozwoli na wykrycie i leczenie wszelkich wczesnych problemów, gdy jama ustna i szczęki wciąż się rozwijają. Pomoże to również skrócić czas noszenia aparatu ortodontycznego przez dziecko, kiedy w końcu je otrzyma. Decyzja o założeniu aparatu ortodontycznego zostanie podjęta na podstawie powagi problemów stomatologicznych dziecka i opinii ortodonty. Jeśli dziecko ma jakiekolwiek poważne problemy ze zgryzem lub szczęką, najprawdopodobniej otrzyma aparat ortodontyczny we wcześniejszych latach.Zazwyczaj jednak zakłada się aparat na zęby w wieku nastoletnim, również osoby dorosłe mogą wiele skorzystać na noszeniu aparatu na zębach w celu ich wyprostowania. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. Oznacza to, że nie musisz wybierać tradycyjnego metalowego aparatu ortodontycznego, możesz wybrać opcje mniej widoczne lub Invisalign. Jest to alternatywa dla aparatu na zęby, która nie wymaga montażu metalowych wsporników, są to przezroczyste nakładki, które powoli poprawią ustawienie zębów. Invisalign nie wymaga również takich samych zmian stylu życia jak tradycyjne aparaty ortodontyczne.Jeśli chcesz założyć aparat ortodontyczny, umów wizytę w gabinecie ortodontycznym, możesz to zrobić za pośrednictwem strony http://wroclaw-ortodonta.pl/. Możesz zdecydować wspólnie z ortodontą, jaka metoda leczenia będzie najbardziej odpowiednia w twojej sytuacji. Typowy czas noszenia aparatu na zęby wynosi około dwóch lat. Nie warto zdejmować aparatu zbyt wcześnie, bez względu na to, jak bardzo są niewygodne. Muszą pozostać tak długo, aż stworzone przez nie wyrównanie zębów na pewno pozostanie trwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here