Rozstępy często są przyczyną kompleksów, nie tylko u kobiet, ale także i u mężczyzn. Przeszkadzają szczególnie latem, kiedy eksponujemy ciało wybierając się na basen czy nad morze, ale także ubierając letnie ubrania. Coraz większą popularnością cieszy się zabieg laserowego usuwania rozstępów. Na czym dokładnie polega i jakie przynosi efekty?

Spis treści:

  • Jak wygląda laserowe usuwanie rozstępów?
  • Jakie efekty daje usuwanie rozstępów laserem?
  • Jak postępować po usuwaniu rozstępów laserem?

Jak wygląda laserowe usuwanie rozstępów?

Jak wygląda laserowe usuwanie rozstępów? Jak sama nazwa wskazuje, zabieg ten odbywa się przy pomocy wiązki lasera, którą precyzyjnie przykłada się do blizn. Dochodzi wówczas do odparowania pewnej grubości korygowanej blizny oraz jej takiego podgrzania, które powoduje ponowne jej modelowanie. Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg, podczas którego nie używa się igieł, jedynie lasera. Możliwe jest jego przy znieczuleniu miejscowym.

Laserowe usuwanie rozstępów jest w pełni bezpieczne, ponieważ skóra nie zostaje w żaden sposób naruszona. Zminimalizowana jest możliwość infekcji i komplikacji niemal do zera. Usuwanie rozstępów laserem jest bezbolesne, towarzyszyć może jedynie uczucie pieczenia bądź szczypania. W razie potrzeby, możliwe jest oczywiście zastosowanie znieczulenia miejscowego. Laserowe usuwanie rozstępów może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zależy to przede wszystkim od powierzchni ciała, która poddawana jest zabiegowi. Ile kosztuje laserowe usuwanie rozstępów? Cena również uzależniona jest od miejsca poddawanego działaniu lasera. Ceny wahają się między 300 a 2000 złotych. 

Jakie efekty daje usuwanie rozstępów laserem?

Po zabiegu laserowego usuwania rozstępów, blizny te nie znikają całkowicie, a zostają wygładzone. Skóra jest gładsza i poprawia się jej napięcie. Rezultaty są jednak w dużej mierze uzależnione od indywidualnych skłonności skóry danego organizmu, a także tego, czy rozstępy są w fazie rozwoju. Im starsza jest blizna, tym większa liczba zabiegów będzie potrzebna do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Średnio wykonuje się od 3 do 6 zabiegów. Potrzebna ilość ustalana jest przez specjalistę kosmetologa. Prawdziwe efekty możemy zauważyć tak naprawdę dopiero po zagojeniu się skóry, czyli po około 4-6 tygodniach. 

Skuteczność laserowego usuwania rozstępów zależy także od od technologii, która została zastosowania. Laser na rozstępy, bez względu na jego rodzaj, działa naprawdę skutecznie w porównaniu do innych metod. Nie bez powodu uważa się, że jest to najlepsza możliwa metoda dostępna na rynku.

Jak postępować po usuwaniu rozstępów laserem?

Po laserowym usuwaniu rozstępów na skórze może pojawić się zaczerwienienie. Jest to w zupełności normalna reakcja na laser. Gojenie się skóry może zająć maksymalnie kilka tygodni. Zaczerwienie zaczyna znikać już po kilku dniach. Po zabiegu nie zaleca się stosowania produktów zawierających alkohol, mydło czy składniki o działaniu złuszczającym. Nie należy pocierać skóry, trzeba traktować ją delikatnie. 

Do czasu całkowitego wyleczenia skóry nie można się opalać. Powrót do codziennej aktywności i pracy jest możliwy zaraz po wykonaniu zabiegu. Najczęściej przez około miesiąc konieczne jest stosowanie kosmetyków SPF50, zwłaszcza latem, aby zapewnić skórze ochronę przed działaniem promieni UV. 

W razie jakichkolwiek pytań związanych z zabiegiem, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Kliniki Miracki Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here